مبدل دیجیتال :

مبدل موبایل، یك پایانه ثابت است كه با ایجاد ارتباط از طریق شبكه بی سیم GSM، امكان استفاده از تلفن معمولی را فراهم می آورد. كاربر می تواند با استفاده از این دستگاه ، شبكه داخلی دلخواه خود را همانند ارتباط از طریق خط تلفن عادی، ایجاد كند .

• قابلیت اتصال به تلفن ثابت وحتی سیستم سانترال جهت برقراری تماس تلفنی .

• قابلیت
 اتصال به کامپیوتر جهت ارسال و دریافت فکس . ارسال و دریافت sms .

• قابلیت
اتصال به دزدگیر.منشی تلفنی.پیغامگیر و کلیه تجهیزاتی که نیاز به خط تلفن دارند .

• قابلیت اتصال به آنتن یاگی 15db جهت دریافت سیگنال بهتر .
 


مشخصات عمومی دستگاه :


TCU-200 از جمله تجهیزات ثابت در شبکه تلفن همراه (GSM) ، مدل جدیدی از ترمینال های بیسیم است که به کاربران امکان تماس های تلفنی در شبکه GSM روستایی یا همان تلفن همراه را اعطا می نماید.
FCU به تجهیزات ثابت در شبکه تلفن همراه اتلاق می شود که به عنوان یک ترمینال ارتباط دهنده بین شبکه GSM و دیگر تلفن های متصل در شبکه محلی، مراکز سوئیچ کوچک ( PBX ) یا تلفن های عمومی شهر عمل می کند.
یک تلفن رومیزی یا عمومی می تواند توسط یک سیم به TCU-200 وصل شده و با شبکه GSM ارتباط برقرار کرده باشد. همچنین این بخش ثابت از تجهیزات شبکه تلفن روستایی می تواند در هر دو باند فرکانسی GSM 900 و GSM 1800 کار کند.
این ترمینال ثابت از تجهیزات شبکه تلفن روستایی معمولاً در بالای پشت بام یا هر مکان خارجی که در آنجا در دید مستقیم آسمان باشد، قرار می گیرد و از آنجا سیم کشی منزل برای اتصال به تلفن رومیزی یا عمومی داخل خانه یا اداره حتی تا فواصل دور نیز انجام می شود. یک خط تلفن با توسط این ترمینال ثابت از شبکه روستایی، واسطه است که برای ایجاد یک سرویس تلفن آنالوگ برای یک مشترک استفاده می شود. همچنین این ترمینال، در ایجاد یک خط ارتباطی از کاربر تا مرکز سوئیچ اصلی (مخابرات) را فراهم می آورد. در روزگاری که نصب، راه اندازی و نگهداری، بخش اعظم هزینه های روزمره مخابرات می باشد، کم کردن هزینه ها توسط ترمینال های ثابت شبکه موبایل روستایی، بسیار لازم و چشمگیر می باشد.

مدل TCU-200 از آن جمله ترمینال های ثابت شبکه GSM است که برای قابلیت اطمینان زیاد، دسترسی آسان و دوام فراوان طراحی شده و نصب و راه اندازی و وضعیت عمومی سیستم به راحتی و با کمترین آموزش قابل بیان می باشد.  طراحی صنعتی و یکپارچه یک TCU-200، به نصب و راه اندازی سریعتر و آسان تر این سیستم کمک شایانی کرده و همچنین این سیستم نیاز به آموزش کمتری نیز دارد.

همچنین TCU-200 دارای انواع قفل نرم افزاری مناسب و تمهیدات لازم جهت در دسترس نبودن آسان سیم کارت می باشد.
TCU-200 همچنین سرویس های متنوع مخابراتی چون کار آیی، دسترسی به اپراتور توسط کد دادن با تلفن رومیزی متصل، انتقال مکالمه و دیگر سرویس های رایج مخابراتی را پشتیبانی می نماید. همچنین TCU-200 دارای مدار RF ساخت شرکت زیمنس با مشخصات انتقال دیتا و دارای کیفیت ارسال و دریافت بالا برای صوت و دیتا می باشد.
نرم افزار همراه این سیستم کاربردهایی چون ارسال و دریافت دیتا GSM و GPRS، پیام کوتاه (SMS)، فاکس دیجیتال و حتی کلیه امکانات دیگر موجود در یک گوشی تلفن همراه چون دفتر تلفن، دفتر یادداشت، زنگهای مختلف و ... را توسط PC و کابل دیتای متصل بدان ( RS232 ) فراهم آورده است.

متعلقات دستگاه :

متعلقات مدل TCU-200 برای شبکه GSM شامل موارد زیر می باشد:
- دستگاه مبدل اصلی تلفن همراه به ثابت مدل TCU-200 - آنتن رومیزی - آداپتور استاندارد با ورودی AC 110 ~ 240V و خروجی DC 7.5 ~ 12V - کابل RS323 برای ارتباط با PC - حاوی نرم افزار با مشخصه BVPR

کاربرد :
قابلیت نصب سریع و آسان  - کارکرد سیستم با سیم کارت اصلی و یا کپی آن - باطری داخلی پشتیبان 4 ساعت در حالت کار ، 24 ساعت در حالت  - قابلیت آنتن دهی در تمام نقاط (نقاط کور ، طبقات زیرزمین، مکانهای حفاظت شده بتونی و ...) - فابل اتصال به مراکز تلفن ( سانترال) - قابل استفاده از یک تا دو دستگاه تلفن  - دریافت فاکس و اینترنت با سیم کارت تلفن - قابلیت برنامه ریزی کامل

 

شامل یک برد اصلی با نام FCB می باشد که در زیر مشاهده می کنید.
 


 

ابعاد دستگاه به اندازه mm33 × mm90 × mm 203 و وزن حدودی 500 گرم است.

 


 

از لحاظ ساختار: TCU-200 شامل سه قسمت اصلی است که در زیر مشاهده می کنید:
 
 

شکل پوشش بالایی ، شکل برد PCB ، شکل محفظه اصلی


 

اتصالات و کانکتورهای دستگاه را نیز در شکل بالا مشاهده می نمائید .

شکل اتصالـات

مراحل نصب و آویزان کردن این محصول بر روی دیوار